Інститут кураторів

   Реалізувати завдання виховання особистості студента можливо лише за умови єдності трьох складових освіти – навчання, розвитку і виховання.

    Виховна робота у ВНЗ – двосторонній процес, взаємодія вихователя і студента. Роль академнаставника полягає у спрямуванні виховної роботи в групі відповідно до побажань і ініціативи студентів та плану організації і проведення виховної роботи в університеті на рік. 

   На кафедрі громадського здоров‘я та управління охороною здоров’я проводиться робота з виховання гармонійно розвиненої, високоосвіченої, національно свідомої людини, яка наділена глибокою громадянською відповідальністю, високою культурою та духовними якостями, милосердям та гуманізмом, родинними і патріотичними почуттями.

    Пріоритетним у виховній роботі зі студентами викладачів кафедри  є реалізація особистісно орієнтованого підходу в навчально-виховному процесі, залучення молоді до національної та світової культури, збереження морального та фізичного здоров’я молодого покоління, виховання патріотизму, громадських якостей особистості, забезпечення педагогічних умов для соціалізації студентів, виховання в них життєвої компетентності. 

Викладачі кафедри разом із студентами кураторських груп побували на мюзиклі "Пекельна спокуса" у Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка (2024 рік)

Доцент Панчишин Н.Я. з кураторською 632 групою в онлайн форматі заслухали презентації студентів "Індійський фестиваль та національні святкування" (2024 рік) 

Викладачі кафедри разом із студентами постійно долучаються до виготовлення маскувальних сіток  для наших захисників (2024 рік)

Викладачі кафедри разом із студентами виготовили та передали на фронт лікувальні чаї  для наших захисників (2024 рік)

Проведення дискусії з приводу соціально-медичних проблем суспільства з кураторською групою. Доцент Романюк Н.Є. з 634 іноземною групою (2024 рік)

Доцент Трущенкова Л.В. із кураторською групою  на  екскурсії містом  «Архітектурні стилі Тернополя» (2023 рік)

  Під час екскурсії містом «Архітектурні стилі Тернополя» студенти 621 групи медичного  факультету дізналися про таємниці Тернопільського замку, спустилися в підземелля, розглянули бронзовий макет центральної частини міста Тернополя початку XX ст., який відображає старий Тернопіль (1910-1930-их років) у масштабі 1:300, піднялися на вершину Катедрального собору, а також ознайомилися з архітектурними особливостями інших споруд..

 Доцент Литвинова О.Н. із кураторською 623 групою провела виховну годину до “Дня  пам'яті жертв Голодомору” (2023 рік)

Сучасна трагедія українського народу наочно демонструє, що ніколи не можна пробачати та забувати злочини проти людства. Геноцид має бути засуджений усім світом, а невинні жертви — вшановані. У 2023 році День пам'яті жертв Голодомору відзначають 25 листопада (за традицією, у четверту суботу листопада). 

Відвідування драматичного театру як культурно-виховний захід . Доцент Романюк Н.Є. з студентами іноземцями 634 кураторської групи (2023 рік)

Доцент  Запорожан Л.П.  із кураторською 622 групою відвідали музей-садибу Івана Горбачевського (2023 рік)

Доцент Трущенкова Л.В.. з кураторською 621 групою на перегляді історичного фільму "Довбуш" у кінотеатрі "Злата"  (2023 рік)

Викладачі кафедри громадського здоров’я та управління охороною здоров’я долучилися до ініціативи збору макулатури студентів третього курсу медичного факультету (306 гр.) і працівників інституту медико-біологічних проблем (2023 рік)

  Під час організованого збору макулатури було зібрано понад 1100 кг. Виручені кошти (понад 2300 грн.) передані у волонтерський центр університету на потреби ЗСУ.  

Знайомство доцента Трущенкової Л.В. із кураторською 621 групою  медичного факультету (2023 рік)

Доцент Трущенкова Л.В. із кураторською групою  25 квітня відвідали  захопливу комедію "Мадемуазель, негайно одягніться" у Тернопільському академічному обласному драматичному театрі ім.Т.Г.Шевченка (2023 рік

Тарас Шевченко – це уособлення душі нашого народу, а його мудрість завжди посеред нас. З нагоди Шевченківських днів студенти Тернопільського національного медичного університету 9 березня 2023 року організували творчий вечір.

Викладачі кафедри та студенти відвідали творчий вечір з нагоди Шевченківських днів (2023 рік)

У лютому 2023 року доц.Литвинова О.Н. з студентами відвідала зустріч з представниками кіберполіціі. Студенти прослухали коротку лекцію про основні способи уникнення кіберзлочинців. Саме цей вид злочинної діяльності у воєнний час особливо стрімко розвивається.

Доцент Литвинова О.Н. зі студентами на зустрічі з представниками кіберполіціі

 (2022 рік)

3 листопада 2022 року студенти академічних груп ММ-619, ММ-620 разом зі своїми кураторами і викладачами кафедри громадського здоров’я та управління охороною здоров’я, зокрема доцентами Запорожан Л.П., Литвиновою О.Н., Панчишин Н.О. побували на екскурсії у музеї-садибі Івана Горбачевського, що в селі Зарубинці. 

Працівники кафедри громадського здоров’я та управління охороною здоров’я - доц. Запорожан Л.П., доц. Литвинова О.Н., доц. Панчишин Н.О.  із кураторськими групами музеї-садибі Івана Горбачевського (2022 рік)

Наприкінці вересня 2022 року кафедра громадського здоров’я та управління охороною здоров’я організувала проведення четвертого наукового симпозіуму з міжнародною участю з громадського здоров’я «Громадське здоров’я в соціальному і освітньому просторі – виклики в умовах глобалізації суспільства та перспективи розвитку» в онлайн форматі.

Враховуючи ініціативу студентів і працівників Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського щодо виготовлення окопних свічок, працівники кафедри вирішили переказати частину коштів, які надійшли від оплати організаційних внесків на симпозіум, на закупівлю парафіну. Представники кафедри громадського здоров’я та управління охороною здоров’я запрошують своїх колег нашого університету, які активно організовують наукові форуми, до матеріальної підтримки Збройних сил України.

Як зазначила ініціатор акції «Зігрій теплом наших захисників» доцент Олена Покришко: «Студентська команда, яка виготовляє окопні свічки, дуже швидко працює і використовує всі матеріали. Щоразу тільки-но закінчуються матеріали, як хтось з викладачів чи тернополян приносить їм все потрібне. Дуже приємно, що представники кафедр нашого університету підтримують волонтерську діяльність студентів».


Працівники кафедри громадського здоров’я та управління охороною здоров’я  закупили парафін для виготовлення окопних свічок 

«Зігрій теплом наших захисників» (2022 рік)

  Викладачі кафедра громадського здоров’я та управління охорони здоров’я ТНМУ долучилися до акції, яку організувала волонтерка п. Марія Шестопалко  - збирали до свята Пасхи великодні смаколики для бійців ЗСУ (2022 рік) 

  29 січня в Україні відзначатиметься річниця бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

  Доцент Трущенкова Л.В. із кураторською 601 групою провела виховну годину до “Дня Соборності України та вшанування подвигу Героїв Крут” (2022 рік)

Доцент Трущенкова Л.В.  із 455 групою долучилися до акції "Монетки дітям" (2021 рік)

Доцент Трущенкова Л.В.. з кураторською 601 групою відвідали виставу "Ніч перед різдвом" у Тернопільському драматичному театрі (2021 рік)

Екскурсія Тернополем доцента Панчишин Н.Я. із кураторською 620 групою (2021 рік) 

Професор Теренда Н.О. з кураторською 619 групою відвідали виставу "За двома зайцями" у Тернопільському драматичному театрі (2021 рік)

  Доцент Панчишин Н.Я. із кураторською 620 групою провела виховну година «Як краще організувати аудиторну і самостійну навчальну роботу» (2021 рік)

Доцент Литвинова О.Н. із кураторською 618 групою відвідали Тернопільський історико-меморіальний музей політичних в'язнів (2021 рік)

Година академнаставника доц. Петрашика Ю.М. на тему «Як краще організувати свій час і все встигати», 636 група (2021 рік)

 У лютому 2021 викладачі та студенти кураторських груп приєдналися до заходу організованого іноземними студентами нашого університету “ INTERNATIONAL STUDENTS NIGHT AWARDS”. Різнопланові, цікаві, артистичні творчі номери іноземних студентів підкреслили їх творчий талант, усі представлені номери були надзвичайно цікавими!  

 INTERNATIONAL STUDENTS NIGHT AWARDS (2021 рік)

Доцент Панчишин Н.Я. зі студентами кураторської  625 групи медичного факультету проводить  виховну годину на тему «Як краще організувати аудиторну і самостійну навчальну роботу»  (2020 рік)

30 жовтня 2020 року кафедра громадського здоров’я та управління охорони здоров’я ТНМУ спільно зі студентками-волонтерками загально університетського волонтерського руху «MISERICORDIA» підтримали проект нашого університету «Дівчата дівчатам», який був започаткований центром виховної роботи та культурного розвитку. 

Допомога для жінок-захисниць нашої держави, які захищають її територіальну цілісність, суверенітет, борються з зовнішньою агресією (2020 рік)  

Година академнаставника доц. Ліштаби Л.В. зі студентами кураторської  626 групи медичного факультету (2020 рік)

Семінар- практикум "Освіта для сталого розвитку у вищому навчальному закладі"  (2020 рік)

         Щороку 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. День проголошений Всесвітньою організацією охорони здоров’я у 1988 році; відзначається за підтримки Генеральної Асамблеї ООН.

    СНІД – синдром набутого імунодефіциту – це кінцева стадія інфекційного захворювання, викликаного вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Цей вірус вражає спеціальні клітини крові (лімфоцити), які відповідають за захист організму людини від різних мікробів та пухлин, і поступово вбиває ці клітини. Імунітет організму повільно, протягом багатьох місяців і років, знижується, і це призводить до виникнення різних захворювань, перш за все інфекційних, що вражають легені, органи травлення, шкіру, нервову систему та ін.

        СНІД уперше виявлений у США у 80-х роках. За кілька років поширення СНІДу набуло характеру всесвітньої епідемії, що охопила населення практично усіх країн. За даними ВООЗ, від початку світової епідемії ця хвороба забрала життя понад 32 мільйонів людей.

Працівники кафедри разом із студентами долучились до акції  з нагоди Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІД (2019 рік). 

       Музичну комедію "Наталка Полтавка" Івана Котляревського показують у тернопільському драмтеатрі.

   Наталка Полтавка" — перший твір нової української драматургії. Головна героїня п’єси - Наталка як уособлення кращих рис української жінки, що відстоює людську гідність, бореться за своє щастя.

       Постановча група:

Режисер-постановник – народний артист України, лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка Федір Стригун. Сценографія та костюми –заслужений діяч мистецтв України Казимир Сікорський. Аранжування – народний артист України Євген Корницький. Диригент – заслужений діяч мистецтв України Мирослав Кріль, Василь Драгомирецький. Балетмейстер – Анатолій Гончарик. Концертмейстер – Анна Суворова, Віталій Бобровський. Виставу веде – Віталій Луговий/

Доц. Теренда Н.О. з кураторською 427 групою відвідали виставу "Наталка Полтавка" у Тернопільському драматичному театрі (2019 рік)

       Артдрамівці запропонували поціновувачам театрального мистецтва цікаву і трохи несподівану комедію в стилі чорного гумору та театру абсурду. Усі ролі були зіграні надзвичайно динамічно та експресивно.

        Сильною основою комедій Алонсо Мільяна є діалоги. Він часто використовував у них мовні кліше чи якісь банальності, щоб з розвитком подій повернути їх у дуже несподіване русло. Також Алонсо Мільян застосовував елементи детективного жанру у розвитку інтриги. Він постійно тримає глядача в напрузі і упродовж сюжету тішить несподіваними сюрпризами. Комедія «Ціаністий калій з молоком або без…» належить до таких.

        З творчими завданнями наші студенти справилися на відмінно. Їм вдалося передати дух п’єси та характери персонажів.

У ролях цього вечора були:

Донна Адела – Мар’яна-Іванна Варварук

Лаура – Ірина Мошак

Енріке – Іван-Станіслав Духній

Марта – Ірина Хом’як

Хустина – Ірина Баланович

Гільєрмо – Захар Онищук

Донна Сокорро – Анна Черноус

Донна Венеранда – Анастасія Стаханська

Дон Грегоріо – Мохамед Собхі

Естрамадурський сатир – Андрій Дерій

Марсіаль – Валентин Богомолов.

Режисер-постановник – Оксана Левків.

Доц. Петрашик Ю.М., доц. Ліштаба Л.В., доц. Смірнова В.Л. відвідали з кураторськими групами прем’єру постановки «Ціаністий калій з молоком або без…» за однойменною п’єсою Х.Хосе Алонсо Мільян від театральної студії «Арт-драма» ТДМУ  (28 листопада 2019 року)

      Доцент Смірнова В.Л. з кураторською 428 групою медичного факультету провела годину академнаставника на тему: Національна стратегія реформування системи охорони здоров’я в Україні”. Міністерство охорони здоров’я ініціювало розробку Національної стратегії реформування системи охорони здоров’я в Україні. За допомогою нових стратегічних підходів до підвищення якості та доступності допомоги та зменшення фінансових ризиків для людей потрібно було надати нового поштовху реформі галузі.

  У документа є дві головні мети: в першу чергу, стимулювати правильні реформи, але водночас продемонструвати тим, хто приймає рішення, що здоров’я та його охорона – потужний інструмент в політиці. Стратегія прояснює обрій для реформи, надає їй структури та демонструє потенціал різних заходів, спрямованих на ефективний розвиток послуг охорони здоров’я. 

    На базі стратегії Міністрество охорони здоров'я розробило також Концепцію реформування фінансування системи охорони здоров'я та законопроекти, що запустять реформу української медицини.

 

Година академнаставника доц. Смірнової В.Л. з кураторською 428 групою медичного факультету (2019 рік)

        У Тернопільському академічному обласному драматичному театрі для містян відбулася прем'єра комедії за п’єсою відомого українського драматурга, сценариста та письменника Олександра Володарського. Вона має назву “Олена не прийшла додому” і вкотре доводить, що родина – основа нашого життя. 

         Коли одного разу життя у своїй круговерті буденності змусить вас просто зникнути – роззирніться навколо – щастя, воно зовсім поруч. Заради нього вам захочеться слухати, годинами розмовляти, довіряти, прощати, насолоджуватися, віддавати, берегти, кохати, дивувати, цінувати, поважати, пробачати, обіймати, цілувати, ЛЮБИТИ до останнього подиху…

Доц. Ліштаба Л.В. та доц. Панчишин Н.Я. з кураторськими групами відвідали виставу "Олена не прийшла додому" у Тернопільському драматичному театрі (2019 рік)

Знайомство доц. Панчишин Н.Я. з кураторською 527 групою медичного факультету  (2019 рік)

    «Джокер» (англ. «Joker») –американський кінокомікс режисера Тодда Філліпса, який ґрунтується на передісторії персонажа коміксів видавництва DC Comics, найвідомішого антагоніста Бетмена – Джокері. Сюжет описує його становлення, коли в 1981 році невдалий комік, ігнорований суспільством, пускається у життя злочинності та хаосу в місті Ґотем. Окрім режисури, Тодд Філліпс також брав участь у написанні сценарію фільму, разом зі Скоттом Сільвером. Фільм став першою стрічкою, за останні декілька років, на основі коміксів.

          Головна роль однойменного назві фільму персонажа відведена Хоакінові Феніксу.

Доц. Ліштаба Л.В. з кураторською 430 групою медичного факультету на прем'єрі кримінальної драми "Джокер"(2019 рік)

     Доц. Смірнової В.Л. з кураторською 428 групою медичного факультету відвідали перший міжнародний українсько-німецький симпозіум «Громадське здоров’я в соціальному і освітньому просторі – виклики сьогодення і перспективи розвитку», організований, проведений спільно з Акконським гуманітарним університетом Берліну за підтримки Федерального міністерства охорони здоров’я Німеччини.

       Загалом у першому міжнародному українсько-німецькому симпозіумі з громадського здоров’я взяли участь понад 100 учасників, серед яких професори, викладачі та студенти, організатори та фахівці галузі громадського здоров’я України та інших країн, зокрема Німеччини,  Польщі та Канади. Це сприятиме створенню наукового підґрунтя для формування стратегічних рішень в галузі громадського здоров’я та розвитку освітньої діяльності щодо підготовки фахівців громадського здоров’я в Україні.

Знайомство доц. Смірнової В.Л. з кураторською 428 групою медичного факультету  (2019 рік)

Доц. Петрашик Ю.М. з кураторською 526 групою медичного факультету (2019 рік)

Доц. Ліштаба Л.В. із волонтерами Тернопільського національний медичного університету 18 квітня 2019 року долучилися до акції, що проводив Тернопільський осередок Федерації багатодітних сімей разом із ЗОШ № 27  для допомоги важкохворим дітям: Оленці Петрас (муковісцидоз з панкреанедостатністю, хронічний обструктивний бронхіт), Захарію та Максиму Гайдукам (рахіт, інвалідність) (2019 рік) 

Доц. Ліштаба Л.В. з кураторською 69 групою 1 курсу факультету іноземних студентів відвідала Збаразький замок — фамільну резиденцію князівських родів на Тернопіллі  (2019 рік)

Доц. Ліштаба Л.В. із кураторською 51 групою 5 курсу медичного факультету на виставі "Рятуйте,  мене женять" у Тернопільському драматичному театрі (2019 рік)

Доц. Литвинова О.Н., доц. Петрашик Ю.М., доц. Ліштаба Л.В. відвідали з кураторськими групами виставу "Граємо в дружню сім'ю або гарнір по-французьки" підготовлену учасниками театральної студії «Арт-драма» ТДМУ  (2019 рік)

Щорічно 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні з метою належного вшанування подвигу українців, які віддали своє життя під час Революції Гідності .

Віче – реквієм та покладання квітів до пам’ятника Героїв Небесної Сотні (2019 рік)

Доц. Ліштаба Л.В. провела годину академнаставника з кураторською 69 групою 1 курсу факультету іноземних студентів та переглянули фільм "Ukraine - my home" (2019 рік)

Професор Сатурська Г.С. та доцент Ліштаба Л.В. з кураторськими групами відвідали концерт за участі камерного оркестру та солістів Тернопільської обласної філармонії присвячений дню усіх закоханих (2019 рік)

Доц. Петрашик Ю.М. провів годину академнаставника з кураторською 18 групою 5 курсу  медичного факультету (2018 рік)

Доц. Теренда Н.О. провела годину академнаставника з кураторською 2 групою 1 курсу  стоматологічного факультету  (2018 рік)

 Доц. Петрашик Ю.М. із кураторською групою відвідав виставу "У всьому винен гороскоп" підготовлену учасниками театральної студії «Арт-драма» ТДМУ (2018 рік)

Викладачами кафедри  особлива увага приділяється інтелектуально-духовному вихованню студентів, яке інтегрується з усіма аспектами виховної роботи. Наставники груп проводяться із студентами бесіди на тему ««Мово рідна з пісні та любові», присвячена Дню української писемності та мови 

    Година академнаставника асист. Слободян Н.О. з кураторською 52 групою 5 курсу медичного факультету (2018 рік)

Наставниками груп організовуються екскурсії в музеї міста, відвідування виставок, концертів, вистав тощо. 

Викладачі кафедри із кураторськими групами на прем'єрі вистави "Майська ніч" у Тернопільському драматичному театрі (2018 рік)

Куратори груп і студенти приймають активну участь в благодійних акціях університету. 

Асист. Ліштаба Л.В. з кураторською групою (51 гр, 5 курс, медичний факультет) взяли участь у благодійній акції ТДМУ по збору речей та засобів гігієни для дітей Тернопільського обласного дитячого притулку (2018 рік)

Доц. Литвинова О.Н. проводить годину академнаставника з кураторською 1 групою 1 курсу стоматологічного факультету на тему: "Чорнобильська трагедія - кому ми зобов'язанні спасінням" (2018 рік)

Кураторами груп проводяться виховні бесіди щодо культури поведінки, морального стану студентів групи, піднімаються питання щодо виникнення конфліктних ситуацій та шляхів виходу з них. 

   Година академнаставника асист. Ліштаби Л.В. з кураторською 51 групою 5 курсу медичного факультету (2018 рік)

Доцент Смірнова В.Л. зі студентами кураторської 17 групи 5 курсу медичного факультету перед виставою "Запорожець за Дунаєм" у Тернопільському драматичному театрі (2018 рік)

 Знайомство асист. Ліштаби Л.В. з кураторською групою (51 гр, 5 курс, медичний факультет) (2018 рік)

Доц. Смірнова В.Л. та асист. Ліштаба Л.В. зі студентами 16 групи 6 курсу медичного факультету на пленарному засіданні "Управління та організація охорони здоров'я, медична освіта"  XVII Конгресу Світової федерації українських лікарських товариств

 (2018 рік) 

Доценти Теренда Н.О. , Литвинова О.Н. та аситент Ліштаба Л.В. з кураторськими групами відвідали благодійний ярмарок "Кухня народів світу", що проходив у внутрішньому дворику адміністративного корпусу ТДМУ (2018 рік)

Доценти Теренда Н.О. та Петрашик Ю.М. ознайомили студентів із відеороликом про протидію торгівлі людьми «Українці в якості наркокур’єрів. Виклики сьогодення» і провели відповідні виховні бесіди на зазначену тематику (2018 рік)

 Асистент Ліштаба Л.В. зі студентами взяли участь у благодійному заході "Зробимо життя дітей щасливішим" - акції зі збору коштів на придбання необхідного обладнання для навчально-виховного комплексу № 28, що діє у м. Тернопіль (2018 рік)

 Доценти Литвинова О.Н., Петрашик Ю.М., з кураторськими групами на виставі "Тарас" у Тернопільському драматичному театрі (2018 рік)

Доцент Литвинова О.Н. із представником "Бізнес-інкубатора" проводить круглий стіл на тему "Бізнес та участь молоді у ньому" (2018 рік)

Вечір, присвячений народним традиціям (2018 рік)

Доценти Литвинова О.Н., Петрашик Ю.М., Панчишин Н.Я. з кураторськими групами

на виставці картин художника Олега Шупляка (2017 рік)

Доцент Литвинова О.Н. зі студентами 24 групи 4 курсу медичного факультету з Олександром Печерицею ‒ актором фільму канадського виробництва «Гіркі жнива» про історію кохання в час Голодомору в Україні (2017 рік)

Асистент Ліштаба Л.В. зі студентами 23 групи 6 курсу медичного факультету

на концерті з нагоди Міжнародного дня студента (2017 рік)

Доцент Смірнова В.Л. зі студентами кураторської 23 групи 4 курсу медичного факультету перед виставою "Дитина в дарунок" у Тернопільському драматичному театрі (2017 рік)

Асист. Ліштаба Л.В. зі студентами кураторської 3 групи 1 курсу стоматологічного факультету на виставі "Сорочинський ярмарок" у Тернопільському драматичному театрі (2017 рік)

Виховна година присвячена 145-річчю з дня народження видатної постаті світового мистецтва Соломії Крушельницької (доц. Теренда Н.О. зі студентами кураторської 2 групи 1 курсу стоматологічного факультету) (2017 рік)

Знайомство асист. Ліштаби Л.В. зі студентами кураторської 3 групи 1 курсу стоматологічного факультету. Проведення години академнаставника (2017 рік)